IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Unitati service

This topic is about Unitati service, the author, tractorulM, wrote about: Stie cineva un service autorizat Suzuki auto,in Bucuresti,ca sunt satul de BS Motors,cand plec cu ea de acolo merge mai prost ca inainte de revizie. M ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Unitati service, unitati service in orasele noastre
tractorulM
post Feb 26 2009, 01:45 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 29
Joined: 8-January 08
Member No.: 116.001



Stie cineva un service autorizat Suzuki auto,in Bucuresti,ca sunt satul de B&S Motors,cand plec cu ea de acolo merge mai prost ca inainte de revizie.
Masina este in garantie ,parca,si nu vreau sa o intretin la un service de colt de bloc,fiind masina firmei nu il caut pe cel mai ieftin dar sa fie profesionisti.
La B&S dupa ce ca las un sac de bani nici nu rezolva probleme semnalate,cum ar fi:trocane planetarele de se dezintegreaza,daca o calc mai tare si ei imi zic ca nu scoate nici un zgomot,fac la una revizia de 60.000 si acu scartaie cand mergi cu ea ca o caruta.(avem 4 Ignis)

This post has been edited by tractorulM: Feb 26 2009, 01:48 PM


--------------------
Albea 2007 1,4 77 CP
Ignis 2006 1,3 93CP VVT-old company car
Sandero 2010 1,4 75 CP-company car
Golf IV 2000 1,4 75 CP-benzina-cea mai proasta masina condusa vre-o data
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaitza2007
post Feb 26 2009, 01:49 PM
Post #2


sofer
***

Group: Membri
Posts: 80
Joined: 28-February 08
From: Bucuresti
Member No.: 116.514



QUOTE (tractorulM @ Feb 26 2009, 01:45 PM) *
Stie cineva un service autorizat Suzuki auto,in Bucuresti,ca sunt satul de B&S Motors,cand plec cu ea de acolo merge mai prost ca inainte de revizie.
Masina este in garantie ,parca,si nu vreau sa o intretin la un service de colt de bloc,fiind masina firmei nu il caut pe cel mai ieftin dar sa fie profesionisti.
La B&S dupa ce ca las un sac de bani nici nu rezolva probleme semnalate,cum ar fi:trocane planetarele de se dezintegreaza,daca o calc mai tare si ei imi zic ca nu scoate nici un zgomot,fac la una revizia de 60.000 si acu scartaie cand mergi cu ea ca o caruta.


De ceva timp, suzukistii ne intalnim aici: http://www.suzuki-club.ro/
Vino si tu si poate gasesti raspunsul la ceea ce te framanta.
O zi buna!


--------------------
SUZUKI IGNIS 1.3 GL fabricat 2003
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tractorulM
post Feb 26 2009, 02:41 PM
Post #3


novice
**

Group: Membri
Posts: 29
Joined: 8-January 08
Member No.: 116.001



Daca ma gandesc mai bine service-ul care il caut poate fi si in alt oras pe aproape:Ploiesti,Targoviste...etc
Imi pare sincer rau ca este un alt forum suzuki,pt ca aici le gasesti pe toate,fiat,vw,suzuki,cum am si alta masina si cum tocmai am vandut golf-ul....e mai simplu aici decat sa caut pe 5-6 forumuri diferite...asta e,soarta.!.!.!

This post has been edited by tractorulM: Feb 26 2009, 02:42 PM


--------------------
Albea 2007 1,4 77 CP
Ignis 2006 1,3 93CP VVT-old company car
Sandero 2010 1,4 75 CP-company car
Golf IV 2000 1,4 75 CP-benzina-cea mai proasta masina condusa vre-o data
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yir
post Feb 26 2009, 04:40 PM
Post #4


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 222
Joined: 8-October 07
From: Bucuresti - Buzau
Member No.: 114.991



Lista completa de service-uri este pe suzuki.ro , in Buc mai este Radacini si cat de cat aproape la Pitesti.


--------------------
Suzuki Swift 1.5 GS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabin
post Feb 26 2009, 06:46 PM
Post #5


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 253
Joined: 6-December 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.734



Am fost eu ieri la Radacini sa ma interesez de prima revizie. Nu mi-a placut faptul ca baga ulei Total si atunci am optat pt B&S unde au pus Mobil 1


--------------------
Suzuki Swift Sport 1.6 VVT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tractorulM
post Feb 27 2009, 04:07 PM
Post #6


novice
**

Group: Membri
Posts: 29
Joined: 8-January 08
Member No.: 116.001



Am mai fost la un service fost Daewoo actual si Suzuki,pe sos.Pantelimon si erau varza,au auitat sa imi puna capacele al roti,dupa ce au schimbat ce era deschimbat au stat 45 min sa schimbe becul ars la numar.
Luni am revizia programata la B&S,daca nu rezolva cu zgomotul ala care seamana a planetara dusa,ma duc la revizii in Ungaria sad.gif ca am capsa pusa pe reprezentantele Suzuki de pe la la noi.


--------------------
Albea 2007 1,4 77 CP
Ignis 2006 1,3 93CP VVT-old company car
Sandero 2010 1,4 75 CP-company car
Golf IV 2000 1,4 75 CP-benzina-cea mai proasta masina condusa vre-o data
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m_tm
post Feb 27 2009, 10:11 PM
Post #7


sofer
***

Group: Membri
Posts: 56
Joined: 3-October 07
From: UNDEVA IN WEST
Member No.: 114.889



QUOTE (tractorulM @ Feb 27 2009, 05:07 PM) *
Am mai fost la un service fost Daewoo actual si Suzuki,pe sos.Pantelimon si erau varza,au auitat sa imi puna capacele al roti,dupa ce au schimbat ce era deschimbat au stat 45 min sa schimbe becul ars la numar.
Luni am revizia programata la B&S,daca nu rezolva cu zgomotul ala care seamana a planetara dusa,ma duc la revizii in Ungaria sad.gif ca am capsa pusa pe reprezentantele Suzuki de pe la la noi.

Nu are rost sa ai capsa pusa,da coltul iarba si o sa -tzi vina de haiducie,mai prin vest(nu la service in vestul tarii ma refer).Destul sa iesi catziva km. si vei fi surprins ca intr_un orasel(comuna),mai exact la MAKO o sa gasesti o reprezentaNTA CU SERVICE SUZUKI..Eu am apelat la ei in caz de forta majora si au fost super serviabili,corecti si prompti(calitatzi ce pentru RROMANIA sunt in faza de embrion)Si uite asa ,fara o boaba de ungureasca si la 100km.de Timisoara am gasit ceva ce nu cred ca voi gasi nici in nici oras de la noi,darmite in comune sau sate.Si cred ca sunt meseriasi ca am vazut si un SLK cu numar de Budapesta.Curaj ca nu strica o experientza in plus.Si otzi sa o iei ca pe o excursie la urma urmei. thumbsup.gif


--------------------
Suzuki Ignis 1.3 DDIS GLX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tractorulM
post Mar 2 2009, 03:40 PM
Post #8


novice
**

Group: Membri
Posts: 29
Joined: 8-January 08
Member No.: 116.001



Mda,cam asa ceva,din pacate sunt in Buc si asta ma incurca,defapt m aincurca ca masina e pe firma si pt interventie imi trebuie factura pt tot ce cheltuiesc.Asa ca am scos iar din calcul varianta cu service-ul de peste granita.Asta e o sa caut ceva service bun chiar daca nu e repreznta si gata.Oricum in curand o sa se termine garantia.
Acu am fost la B&S si a gasit cu troncanitul ca era palnetara,astept sa vina si... e pe garantie,da asta a fost a doua oara cand am fost nevoi sa semnalez problema ca sa o descopere si ei.Asta e,cam atat despre profesionalismul reprezntantelor in Romania,stiu cate unul care a patit-o la fiecare reprezentanta:la Porshe,la ATS..etc fiecare marca de masina isi are nasul in Romania.Asta e.......!

This post has been edited by tractorulM: Mar 2 2009, 03:44 PM


--------------------
Albea 2007 1,4 77 CP
Ignis 2006 1,3 93CP VVT-old company car
Sandero 2010 1,4 75 CP-company car
Golf IV 2000 1,4 75 CP-benzina-cea mai proasta masina condusa vre-o data
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tractorulM
post May 20 2009, 10:55 AM
Post #9


novice
**

Group: Membri
Posts: 29
Joined: 8-January 08
Member No.: 116.001



Desi pare inchis subiectul vreau sa mai daug ceva:
La B&S Motors astept o planetara pe garantie din 6martie si inca nimic,vi se pare normal dupa 3 luni sa nu vina???


--------------------
Albea 2007 1,4 77 CP
Ignis 2006 1,3 93CP VVT-old company car
Sandero 2010 1,4 75 CP-company car
Golf IV 2000 1,4 75 CP-benzina-cea mai proasta masina condusa vre-o data
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m_tm
post May 20 2009, 02:58 PM
Post #10


sofer
***

Group: Membri
Posts: 56
Joined: 3-October 07
From: UNDEVA IN WEST
Member No.: 114.889



QUOTE (tractorulM @ May 20 2009, 10:55 AM) *
Desi pare inchis subiectul vreau sa mai daug ceva:
La B&S Motors astept o planetara pe garantie din 6martie si inca nimic,vi se pare normal dupa 3 luni sa nu vina???

Subiectul nu este inchis,doar participantii la forum si-au schimbat forumul.Incearca aici
http://www.suzuki-club.ro/probleme-tehnice-ignis/probleme-directie-suspensie/


--------------------
Suzuki Ignis 1.3 DDIS GLX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rexkroki
post May 23 2009, 09:23 PM
Post #11


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 160
Joined: 2-April 08
From: 46°57? N 7°27? E
Member No.: 116.832



QUOTE (tractorulM @ May 20 2009, 10:55 AM) *
Desi pare inchis subiectul vreau sa mai daug ceva:
La B&S Motors astept o planetara pe garantie din 6martie si inca nimic,vi se pare normal dupa 3 luni sa nu vina???


nu e normal doar ca BS nu au excelat niciodata in satisfacerea clientilor... din pacate pentru cei din Bucuresti... pe viitor poti incerca si serviciile celor de la AutoNet sau Radacini...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:54 PM