IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Din curiozitate

This topic is about Din curiozitate, the author, afbtorrent, wrote about: - Mi-am achizitionat de curand un Hyundai Tucson 4WD, motor de 2l 140cp. L-am luat la mana aII-a. Este fabricat in ianuarie 2006, prima inmatriculare ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Din curiozitate
afbtorrent
post Feb 12 2009, 07:29 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 12-February 09
From: Bucharest
Member No.: 119.257



- Mi-am achizitionat de curand un Hyundai Tucson 4WD, motor de 2l 140cp. L-am luat la mana aII-a. Este fabricat in ianuarie 2006, prima inmatriculare fiind facuta in Decembrie 2007. Am luat-o la 37.350 km, fulloption mai putin scaune de piele. PRET: 10.300 Euro. cu 7 ani garantie
Masina s-a comportat si se comporta foarte bine, am facut alegerea corecta?
- Cei care mi-au vandut-o (caci este o firma) mi-au zis ca au mers cu ea doar in Bucuresti, eu n-am rezistat si am cocotat-o pe munte, nu m-a dezamagit deloc-.
- Am citit in articolele postate ca v-ati plans de service, m-am dus sa-mi fac revizia la Hyundai (reprezentanta din Spatele Romexpo), au fost foarte amabili, ba chiar m-au lasat sa stau langa masina, sa ma bag pe sub ea, iar mecanicul imi explica amabil tot ce-l intrebam. Am fost placut surprins de acest service. Mai am un Nissan Primera din 2005 (unic proprietar, 1.6i 110cp). In prima luna mi s-a ars un bec (farul dreapta), am fost la Badsi sa-l schimbe si nu aveau pe stoc becul, mi-au zis sa las masina la ei ca-l schimba! (foarte expeditivi si nepoliticosi)+ca am asteptat masina 2 luni si 3 saptamani (ei mi-au zis cand am semnat actele ca v-a dura maxim 3 sapt)


--------------------
-AFBTorrent-
QUOTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Feb 12 2009, 08:12 PM
Post #2


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



QUOTE (afbtorrent @ Feb 12 2009, 07:29 PM) *
...
Masina s-a comportat si se comporta foarte bine, am facut alegerea corecta?
...


Salutare si bine ai venit pe forum!
Daca tu esti multumit de masina, atunci da, ai facut alegerea corecta smile.gif.
Mie pretul imi pare bun, pt un Tucson cu 4x4 si 37K km.
Din cei 7 ani de garantie, cati mai ai? E transferabila garantia aia sau e doar pt primul proprietar?
Motorul e diesel sau benzina? Ca din ce retin eu ambele motoare de pe Tucson au 2L si 140 CP...
Poti face un topic mai detaliat pe aria Totul despre masina mea, unde isi prezinta toata lumea masinile, si bineinteles, poti pune si niste poze cu masina si locurile pe unde ai umblat cu ea smile.gif.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afbtorrent
post Feb 12 2009, 08:35 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 12-February 09
From: Bucharest
Member No.: 119.257



QUOTE (afbtorrent @ Feb 12 2009, 08:29 PM) *
- Mi-am achizitionat de curand un Hyundai Tucson 4WD, motor de 2l 140cp. L-am luat la mana aII-a. Este fabricat in ianuarie 2006, prima inmatriculare fiind facuta in Decembrie 2007. Am luat-o la 37.350 km, fulloption mai putin scaune de piele. PRET: 10.300 Euro. cu 7 ani garantie
Masina s-a comportat si se comporta foarte bine, am facut alegerea corecta?
- Cei care mi-au vandut-o (caci este o firma) mi-au zis ca au mers cu ea doar in Bucuresti, eu n-am rezistat si am cocotat-o pe munte, nu m-a dezamagit deloc-.
- Am citit in articolele postate ca v-ati plans de service, m-am dus sa-mi fac revizia la Hyundai (reprezentanta din Spatele Romexpo), au fost foarte amabili, ba chiar m-au lasat sa stau langa masina, sa ma bag pe sub ea, iar mecanicul imi explica amabil tot ce-l intrebam. Am fost placut surprins de acest service. Mai am un Nissan Primera din 2005 (unic proprietar, 1.6i 110cp). In prima luna mi s-a ars un bec (farul dreapta), am fost la Badsi sa-l schimbe si nu aveau pe stoc becul, mi-au zis sa las masina la ei ca-l schimba! (foarte expeditivi si nepoliticosi)+ca am asteptat masina 2 luni si 3 saptamani (ei mi-au zis cand am semnat actele ca v-a dura maxim 3 sapt)


Garantia este transferabila, am motorul de 2l 140cp, benzina

This post has been edited by afbtorrent: Feb 12 2009, 08:37 PM


--------------------
-AFBTorrent-
QUOTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 10th May 2024 - 10:23 AM