IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

New Grand Vitara - variante, preturi

This topic is about New Grand Vitara - variante, preturi, the author, Choixalacreme, wrote about: Vin cu o chestiune importanta la fileu. Este vorba de oferta BS si nelemuririle mele legate de cateva aspecte importante: 1- Initial, postat de dl. su ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> New Grand Vitara - variante, preturi
Choixalacreme
post May 21 2006, 01:18 AM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 183
Joined: 14-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.778



Vin cu o chestiune importanta la fileu.
Este vorba de oferta B&S si nelemuririle mele legate de cateva aspecte importante:

1- Initial, postat de dl. suzuki_bs , apare la 29 Nov, 2005 15:34; Titlul subiectului: Variante de echipare + preturi , urmatorul Model:
JLX-AL 2.0 (versiunea de varf) , 20.605 EUR

2 - In ofertele actuale, nu mai gasim decat :
JLX-AL 2.0 NAVI (versiunea de varf, cu NAVI) , 21.761 EUR
Rezulta cca 1200EU in plus NAVI

3 - Daca vrei Diesel, (oricum nu vei stii cand vine, ca Ungaria care coordoneaza EE nu ne are la suflet probabil) ai da pt. JLX-AL 1.9 NAVI suma de 22.273 CIP. Dar cum nu vreau NAVI, am socotit ca ar fi cam 21.100 JLX-AL 1,9.
Totusi, acest model nici nu stiu daca exista in oferta reala (pe hartie el nu exista inca). Ba chiar m-as multumi si cu JLX-A Diesel, dar nici acesta nu stiu daca exista si cat costa.

4 - Pentru ca sa vedeti ca aceste modele totusi exista, mergeti la http://www.globalsuzuki.com/globallinks/index.html , si alegeti o tara .

O sa gasiti in Italia 1.9 JLX-A Executive; o sa gasiti la Austrieci, la Polonezi ESP pe Vitara.
O sa vedeti in Austria ca sunt (la 5 usi) chiar 4 modele Diesel . Wow !
O sa gasiti la Unguri , la Cehi, Austrieci, Polonezi, modelul SX4 la vanzare.


Si atunci, intreb: La noi de ce nu se poate ?
Cum sa aflu aceste raspunsuri?

Cele bune,
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Florin-414
post May 21 2006, 07:54 AM
Post #2


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 13
Joined: 26-March 04
From: Bucuresti
Member No.: 23.010



La noi nu se poate. Romania are 2 importatori de Suzuki, unul la Bucuresti si altul la Timisoara (si culmea niciunul din importatori nu se ocupa de promovarea marcii suzuki in Romania, de ce sa dea nai pe promovare, mai bine doar iei bani). Care imporatori aduc masinile din Ungaria, ca aia sunt un fel de importatori zonali. In cazul in care vrei un Suzuki Grand Vitara esti la mila ungurilor daca sa iti aduca sau nu.

Si eu vreau sa imi iau un Grand Vitara. M-am dus la un dealer local si i-am zis ca vreau un model cu ESP, si el a zis ca pentru Europa nu exista ESP pe Vitara, ok am inteles asta e (cu toate ca sunt tari in Eu unde au ESP pe Vitara)), am zis ca vreau navigatie mare( cu toate ca nu am ce face cu ea, dar dak dai un ban pe masina macar sa fie cu de toate), la fel nu se poate. Singua optionala este culoarea..care spre sa nu fie varianta in care alegi negru sau negru


--------------------
AUDI A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:14 AM