IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

ce influenta are compresorul AC asupra mersului la relanti ?

This topic is about ce influenta are compresorul AC asupra mersului la relanti ?, the author, solobru, wrote about: Buna ziua, iata o tema de gandire , poate simpla pentru unii , dar pentru mine un mic cosmar . Motorul , indiferent daca e cald sau rece , merge intre ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> ce influenta are compresorul AC asupra mersului la relanti ?, mers neregulat relanti din cauza compresorului AC cuplat sau necuplat,
solobru
post Jul 16 2016, 01:37 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 4-July 16
Member No.: 148.452



Buna ziua,
iata o tema de gandire , poate simpla pentru unii , dar pentru mine un mic cosmar .
Motorul , indiferent daca e cald sau rece , merge intrerupt la relanti , sughitza se balbaie , ca si cum ar veni mici impuritati pe injectie . Injectoare schimbate , scrise corect , egr curatat , admisie curatata , vacumuri bune , contacte bune ( zic eu ) .
In clipa in care cupleaza compresorul AC , e cu totul alt motor , alta masina , merge ca unsa . Deci daca dau drumul la dezaburire parbriz , ceea ce comanda cuplarea ambreajului de la compresor , merge extraordinar . Imediat ce opresc dezaburirea ..incepe sa sughutze sa se balbaie , intrerupe oscileaza galopeaza.
Cineva cu mintea mai odihnita poate ma ajuta cu o parere . Nu stiu ce sa-i mai fac . Incarcare arata ca e buna , intre 13.3 min si 14.3 max .
Ma gandesc , ca in clipa in care cupleaza compresorul , se tensioneaza mai bine cureaua de accesorii si incarca alternatorul mai binne ?! Nu stiu zau .
Deci nu e neaparat de la consumator electric , cum ar fii ventilator sau alti consumatori , strict numai atunci cand cupleaza compresorul AC masina merge bine , silentios si cu turatie stabila.
Observati in filmulet , la decunda 30 cupleaza compresorul AC si ..totul e perfect .

https://www.youtube.com/watch?v=hEY_jfoq2W4...eature=youtu.be
Astept ajutorul vostru , va multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
solobru
post Jul 16 2016, 01:49 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 4-July 16
Member No.: 148.452



N-am scris ce era mai important .
E vorba de Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:24 AM