IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

ford mondeo tdci

This topic is about ford mondeo tdci, the author, bricutzu, wrote about: Salutari colegi Fordisti Am un MONDEO 2003 2.0 TDCI 130 cp cutie manuala si as cere ajutorul vostru la 2 probleme: 1- temperatura in bord nu vrea sa u ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> ford mondeo tdci
bricutzu
post Mar 6 2014, 03:17 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 6-March 14
Member No.: 143.512



Salutari colegi Fordisti
Am un MONDEO 2003 2.0 TDCI 130 cp cutie manuala si as cere ajutorul vostru la 2 probleme:
1- temperatura in bord nu vrea sa urce mai sus de un sfert, am schimbat si termostatul de apa si tot degeaba , am citit o rezolvare de la cineva pe forum cu aceeasi problema si ar fi spus ca este si un termostat si pe circuitul de ulei. ati putea sa imi spuneti unde se ascunde exact acel termostat?
2- din cand in cand si numai la demaraje masina fumega negru , cand merg la o turatie constanta nu scoate nimic. prima data cand am pus testerul mi s-a spus ca e ceva pe la vana EGR (senzor sau ceva), a 2-a oara a iesit P100 si cica ar fi pe la pompa, la alt mecanic cica sunt injectoarele ceea ce nu prea cred

Daca cunoasteti ceva din problemele mele astept sfaturi si va raman recunoscatori
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CAT1
post Mar 29 2014, 11:04 AM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 29-March 14
Member No.: 143.663



1.Termostatul pentru temperatura ulei motor este pe pompa de apa; este din plastic = atentie la manevrare!
2. Cu 50 lei faci o diagnoza profesionala si vei sti sigur unde trebuie remediat ceva; nu mai merge sa asemeni niste simptome cu o anumita problema..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 10:40 AM