IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

ford mondeo

This topic is about ford mondeo, the author, gabriel89, wrote about: sal.am si eu o problema cu masina mea. am un ford mondeo tdci din 2005 si acum un an si jumatate mi-au picat injectoarele. le-am reconditionat la acea ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> ford mondeo, injectoare
gabriel89
post May 1 2012, 07:04 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 1-May 12
Member No.: 138.187



sal.am si eu o problema cu masina mea. am un ford mondeo tdci din 2005 si acum un an si jumatate mi-au picat injectoarele. le-am reconditionat la acea vreme si problema e ca dupa vreo 15000 de km mi-au picat din nou. deci nu stiu ce sa fac, ca ma gandesc ca dau din nou vreo 1500-1800 de lei si ma tin tot 15000 de km. va rog sa ma ajutati cu un sfat cei care ati patit ceva de genu . (am inteles ca sunt unele supape care se fabrica in franta si cica alea ar fi originale). va multumesc anticipat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GoldnSlitz
post May 1 2012, 10:15 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 48
Joined: 9-January 12
Member No.: 136.911



Am un tovaras...i-a picat pompa de injectie...a probat vreo trei pana a nimerit una buna, cu tot tambalaul, frustrarea, mersul pe jos si cheltuiala aferenta situatiei. Cauza generatoare de insatisfactii era simpla si evidenta. Motorina. Buna pentru vapoarele de pe care era luata, dar pentru mondeo nu! Zic si eu.

Ai folosit aditivi de kkt? S-a umblat cu atentie la duzele injectoarelor, si in mediu controlat? Mergea bine motorul pana sa pice din nou? Care au fost simptomele cand s-a defectat? Ai dat cuiva masina pe mana? Iti place viteza? Te-ai ocupat de filtre macar din 15000 in 15000 de km? Ai spalat rezervorul cu mare atentie la ultima interventie ca sa indepartezi mizeria care ti-a facut numai bucurii? Te-a sfatuit mecanicul asa ceva, sau altceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GEO.
post Apr 19 2013, 05:50 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 18-April 13
Member No.: 141.407



cauza defectarii injectoarelor e mizeria din motorina,adica filtru prost, sau pilitura din pompa, adica tot filtru prost. nu are treaba forjatul, imprumutatul, sau calitatea motorinei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 09:44 PM