IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Unde se gasesc sigurantele la Mondeo ???

This topic is about Unde se gasesc sigurantele la Mondeo ???, the author, Cezar26, wrote about: Salutare, Am si eu o rugaminte. la un Mondeo din 2001 break, diesel, unde se gasesc sigurantele ? Problema este urmatoarea: Am apasat bricheta ca sa-m ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Unde se gasesc sigurantele la Mondeo ???
Cezar26
post Sep 29 2008, 07:18 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 5-March 08
Member No.: 116.560



Salutare,

Am si eu o rugaminte. la un Mondeo din 2001 break, diesel, unde se gasesc sigurantele ?

Problema este urmatoarea: Am "apasat" bricheta ca sa-mi aprind o tigara si nu a mai iesit (in prealabil au iesit niste scantei si ceva fum rolleyes.gif ). Probabil ca s-a ars vreo siguranta. Am verificat la motor unde stiam ca e un set de 5 sigurante - in partea dreapta sus a motorului cum te uiti la el din fata -, insa acestea erau in ordine.

In mod sigur mai sunt ai altele dar nu stiu eu unde. Poate eventual imi spuneti unde se afla siguranta care priveste bricheta biggrin.gif .

Please help !

Cezar
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AntonCatalin
post Sep 29 2008, 08:27 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 20-September 08
Member No.: 118.007



QUOTE (Cezar26 @ Sep 29 2008, 06:18 PM) *
Salutare,

Am si eu o rugaminte. la un Mondeo din 2001 break, diesel, unde se gasesc sigurantele ?

Problema este urmatoarea: Am "apasat" bricheta ca sa-mi aprind o tigara si nu a mai iesit (in prealabil au iesit niste scantei si ceva fum rolleyes.gif ). Probabil ca s-a ars vreo siguranta. Am verificat la motor unde stiam ca e un set de 5 sigurante - in partea dreapta sus a motorului cum te uiti la el din fata -, insa acestea erau in ordine.

In mod sigur mai sunt ai altele dar nu stiu eu unde. Poate eventual imi spuneti unde se afla siguranta care priveste bricheta biggrin.gif .

Please help !

Cezar


Celalalt set de sigurante il gasesti sub volan in partea stanga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cezar26
post Sep 30 2008, 08:06 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 5-March 08
Member No.: 116.560



QUOTE (AntonCatalin @ Sep 29 2008, 07:27 PM) *
QUOTE (Cezar26 @ Sep 29 2008, 06:18 PM) *
Salutare,

Am si eu o rugaminte. la un Mondeo din 2001 break, diesel, unde se gasesc sigurantele ?

Problema este urmatoarea: Am "apasat" bricheta ca sa-mi aprind o tigara si nu a mai iesit (in prealabil au iesit niste scantei si ceva fum rolleyes.gif ). Probabil ca s-a ars vreo siguranta. Am verificat la motor unde stiam ca e un set de 5 sigurante - in partea dreapta sus a motorului cum te uiti la el din fata -, insa acestea erau in ordine.

In mod sigur mai sunt ai altele dar nu stiu eu unde. Poate eventual imi spuneti unde se afla siguranta care priveste bricheta biggrin.gif .

Please help !

Cezar


Celalalt set de sigurante il gasesti sub volan in partea stanga.



Acolo am un locas - un fel de torpedou mai mic prins in niste suruburi. sa inteleg ca trebuie sa desfac suruburile si le gasesc in spate ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Potzocul
post Sep 30 2008, 09:13 PM
Post #4


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 398
Joined: 19-June 07
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 108.732



salut! acel torpedou mic, deschide-l si trage de el. trebuie sa iasa afara.
la mine cel putin nu e prins in suruburi are 2 ghiare in care se tine. trage spre tine si va iesi sigur.
problema e ca spatiul de lucru e f mic si e incomod sa schimbi sigurantele. eu am avut o penseta la blocul de sigurante de sub capota si cu ajutorul ei am reusit dupa mult chin sa schimb o siguranta aflata undeva in coltul dreapta jos. mult succes!

p.s. pe lateralul torpedoului ai o "harta" cu sigurantele de pe tablou. sunt niste simboluri pt fiecare siguranta.


--------------------
FORD MONDEO 2002 TDCI 2000cmc 96kw
Life is a temporar thing, don`t waste it!
DRIVE SAFE!!! 1999-2006 =>19.269 DECESE cauzate de accidente rutiere. 47393 RANITI GRAV. Numaratoarea continua!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danythc
post Jul 6 2016, 10:22 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 6-July 16
Member No.: 148.461



[quote name='Cezar26' date='Sep 29 2008, 05:18 PM' post='283642']
Salutare,

Am si eu o rugaminte. la un Mondeo din 2001 break, diesel, unde se gasesc sigurantele ?

Problema este urmatoarea: Am "apasat" bricheta ca sa-mi aprind o tigara si nu a mai iesit (in prealabil au iesit niste scantei si ceva fum rolleyes.gif ). Probabil ca s-a ars vreo siguranta. Am verificat la motor unde stiam ca e un set de 5 sigurante - in partea dreapta sus a motorului cum te uiti la el din fata -, insa acestea erau in ordine.

In mod sigur mai sunt ai altele dar nu stiu eu unde. Poate eventual imi spuneti unde se afla siguranta care priveste bricheta biggrin.gif .

Please help !

Cezar
[/quoteBuna ziua stiu ca suna aiure si nu este acelasi subiect postat dar am o intrebare am un ford mondeo 2.0tdci 2002 berlina si vream sa stiu care este siguranta pentru iluminare numar de inmatriculare ..astept un raspuns sigur si repede 😧 ..... Multumesc..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:56 AM