IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Eu nu arunc gunoi pe strada!

This topic is about Eu nu arunc gunoi pe strada!, the author, RUE, wrote about: initiativa din Buc ca fiecare sa mearga in strada sa contribuie la adunarea organziata a pamantului de pe strazi, eliminarea prafului de peste tot. da ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Eu nu arunc gunoi pe strada!, by Umbrela Verde
RUE
post Mar 15 2009, 02:40 PM
Post #21


mashinutza
******

Group: Membri
Posts: 2.410
Joined: 30-April 05
From: Internet
Member No.: 45.702



initiativa din Buc ca fiecare sa mearga in strada sa contribuie la adunarea organziata a pamantului de pe strazi, eliminarea prafului de peste tot.
daca societatea de curatenie ar ajuta cu una alta s-ar putea organiza in toate orasele.
timisoara e sub orice critica la mizeria de pe strazi. mi-as aloca o zi intreaga pentru asta si sa stiu ca pe strada mea se face o treaba, dar sa vina si primaria cu piloni sa izoleze zona verde unde parcheaza bizonii.


--------------------
Laureate 1.4 aproape PLUS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klm
post Mar 16 2009, 09:39 AM
Post #22


Asa?!
******

Group: Membri
Posts: 3.821
Joined: 10-January 08
From: Galati
Member No.: 116.021



Ah, ce m-as bucura ca in loc de 100 lei amenda pentru parcat aiurea sa se faca 1 zi de lucru in folosul comunitatii, zi in care berbecul respectiv sa stranga gunoaiele de pe strazi smile.gif!


--------------------
"Ai, n-ai mingea, tragi la poarta!" - Mircea Radulescu

Nu mai fumez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FAR EASTERN
post Mar 16 2009, 11:27 AM
Post #23


Tree Hugger
******

Group: Membri
Posts: 3.097
Joined: 30-January 08
From: Botosani, RO
Member No.: 116.228



Campanie-Concurs foto/video @ hotnews.ro: http://www.hotnews.ro/concurs_foto_[b]vrea...la#foto_5317765 .

Nu stiu cata lume ar posta fotografiile acolo, daca n-ar fi un concurs... dar e bine si asa.



--------------------
prius - adv. mai intai, de mai inainte
GREEN ENGINE OF THE YEAR 2008
QUOTE (f1anatic @ Oct 16 2006, 10:16 PM) *
Daca chiar vrei sa salvezi planeta...cumpara un Prius sau Civic ...

<< Drive safely! Girls preffer you in one piece!>>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Mar 16 2009, 12:27 PM
Post #24


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



degeaba se va face curetenie , atat timp cat basculantele ies cu tone de noroi pe roti merg cu benele neacoperite cu prelata deshi au in dotare asa ceva si este interzis si sa mergi cu bena descoperita si cat toti tzaranii si alte fapturi de felul asta vin cu mashinile in bucuresti ca dupa ce au arat 3 hectare nu faci nimic ... aaaaa si cam rare coshurile de gunoi .. uneori ajung cu te miri ce acasa ca nu am unde sa arunc la cosh ...

tin minte ca prin anii 78- 84 cam asa in perioada aia erau inspectori dinastia pe strazi grupa mare , te vedeau ca arunci ceva pe jos iti dadea 5 sau 10 lei amenda daca te prindeau .


alta mizerie de treaba care se face in bucuresti este stropitul strazilor asa degeaba , bag de seamna ca acolo nu sa schimbat nimnic , sunt aceiashi oameni incompetenti total si prosti pe deasupra care ne cheltuie banu public asa doar ca sa aibe ei o ocupatie ...stropitul asta nu face decat sa acumuleze si mai multa mizerie .. in loc sa treaca noaptea cu jetu sa spele kalumea soseaua ... plus ca neffind trafic ( multe mashini murdare ) nu mai ramane tot panamtu si jegu dupa mashini pe sosea .. plus frustrarea ca te duci la spalatorie iti speli mashina si cand sa pleci trece boul care uda .. pfa ......

This post has been edited by vio: Mar 16 2009, 12:28 PM


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
f1anatic
post Mar 16 2009, 03:19 PM
Post #25


Subaru Anti-Hero
******

Group: Moderator
Posts: 5.323
Joined: 13-May 04
From: F 1 World
Member No.: 25.368



Nu ar fi mai bine sa transformam noi topicul asta intr-un despre "living green":poluare si mizerie mai putina & solutii (individuale sau comericale) despre ce putem face fiecare pt a reduce "amprenta" asupra mediului ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vio
post Mar 16 2009, 03:54 PM
Post #26


ZEUS
******

Group: Membri
Posts: 5.581
Joined: 9-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.400



ba da .. parca e ceva mai bine .. biggrin.gif asa eu nu arunc pe jos ... da poate arunc pe sus wink.gif)


--------------------
daca as fi cel mai sarac om mi-as lua Skoda sau VW . asa imi permit cel putin un Logan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FAR EASTERN
post Mar 16 2009, 04:09 PM
Post #27


Tree Hugger
******

Group: Membri
Posts: 3.097
Joined: 30-January 08
From: Botosani, RO
Member No.: 116.228



Din partea mea ii puteti spune cum vreti, daca credeti ca va fi mai sugestiv si daca va suscita interes.... Denumirea initiala isi are rosul ei.

p.s.f1anatic, as fi fost placut impresionat daca (macar) propunerea ta ar fi venit ca un p.s...


--------------------
prius - adv. mai intai, de mai inainte
GREEN ENGINE OF THE YEAR 2008
QUOTE (f1anatic @ Oct 16 2006, 10:16 PM) *
Daca chiar vrei sa salvezi planeta...cumpara un Prius sau Civic ...

<< Drive safely! Girls preffer you in one piece!>>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FAR EASTERN
post Apr 18 2009, 04:57 PM
Post #28


Tree Hugger
******

Group: Membri
Posts: 3.097
Joined: 30-January 08
From: Botosani, RO
Member No.: 116.228



Deputatii vor colecta selectiv, incepand de la 1 mai, toate tipurile de deseuri produse in cladirea Camerei Deputatilor, potrivit proiectului "Parlamentul Verde", iar infrastuctura necesara va fi pusa la dispozitie gratuit de catre firmele de salubritate implicate in proiect.

Prima etapa a proiectului, care presupune amplasarea cosurilor de gunoi speciale in toate birourile aferente Camerei Deputatilor si la restaurantul institutiei, se va derula in urmatoarele doua saptamani, a precizat pentru NewsIn presedintele Comisiei de administratie, deputatul PDL Sulfina Barbu.

"In fiecare birou vom amplasa cosuri de diferite culori pentru deseurile specifice de birou, iar la restaurante vor exista cosuri pentru cele menajere", a spus Barbu, adaugand ca vor fi colectate toate tipurile de deseuri, de la peturi, plastice si hartie pana la electrice, cartuse, imprimante si alta aparatura de birou. Democrat-liberala a declarat ca se consulta cu partenerii din proiect in privinta amplasarii acestor cosuri de gunoi si in apropierea salii de plen a Camerei.

"Firmele din parteneriat pun la dispozitie infrastructura necesara gratuit. Altfel nici nu ne-am permite, intr-o perioada de criza, sa derulam acest proiect. Aceste firme isi vor amortiza cheltuielile de pe urma valorificarii deseurilor colectate in Parlament, ce vor fi reciclate" a explicat Sulfina Barbu.

Deputatul PDL a precizat ca proiectul "Parlamentul Verde" a fost aprobat si de conducerea Senatului, urmand sa fie pus in pratica la Camera superioara cel mai probabil dupa ce va functiona in forul deputatilor.

http://www.hotnews.ro/stiri-5500325-castig...-mai-curata.htm
Castigatorul concursului... a meritat?

Rog pareri din partea fotografilor pasionati, combinati cu iubitori ai mediului.
Parerea mea... nu are legatura cu subiectul!


--------------------
prius - adv. mai intai, de mai inainte
GREEN ENGINE OF THE YEAR 2008
QUOTE (f1anatic @ Oct 16 2006, 10:16 PM) *
Daca chiar vrei sa salvezi planeta...cumpara un Prius sau Civic ...

<< Drive safely! Girls preffer you in one piece!>>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FAR EASTERN
post Aug 2 2009, 09:43 AM
Post #29


Tree Hugger
******

Group: Membri
Posts: 3.097
Joined: 30-January 08
From: Botosani, RO
Member No.: 116.228



Te ajutăm să scapi de gunoiul din mașină
Din 20 iulie, echipele Europa FM vor ajunge în intersecții aglomerate din București pentru a-i ajuta pe șoferi să scape de gunoiul din mașină.

Nu arunca hârtiile la întâmplare! Ține-le până când ajungi la un coș de gunoi, iar efortul tău va fi recompensat printr-un mediu mai curat, străzi mai frumoase și un trafic civilizat.


--------------------
prius - adv. mai intai, de mai inainte
GREEN ENGINE OF THE YEAR 2008
QUOTE (f1anatic @ Oct 16 2006, 10:16 PM) *
Daca chiar vrei sa salvezi planeta...cumpara un Prius sau Civic ...

<< Drive safely! Girls preffer you in one piece!>>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:16 AM