IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Probleme Cielo

This topic is about Probleme Cielo, the author, iSeeThaT, wrote about: Am un Cielo din 2001, motor 8 valve. Inainte de ajunge la mecanic imi merge intrerupt si se auzeau cum bat tachetii puternic. Am fost la mecanic si mi ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Probleme Cielo
iSeeThaT
post Nov 17 2016, 07:30 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 17-November 16
Member No.: 149.018



Am un Cielo din 2001, motor 8 valve. Inainte de ajunge la mecanic imi merge intrerupt si se auzeau cum bat tachetii puternic. Am fost la mecanic si mi-a segmentat motorul, pe langa segmenti am mai schimbat si semeringurile la supapa. Dupa incheierea motorului am mers aproximativ 1km dupa care mi-a facut aceeasi problema ca si inainte de segmentare (adica imi mergea intrerupt ca si cum ar fi mers in 3 pistoane). La sfaturile mecanicului am schimbat si bujiile pentru GPL (mentionez ca masina este pe gaz) dupa care masina a mers bine cam 40km dupa care iar a mers intrerupt ca si cum nu se alimenta. Am schimbat fisele si cu capacul la delcou si am mai mers aproximativ 10km si din nou a inceput sa mearga intrerupt. Am fost si am reglat gazul schimbandu-mi si un releu dupa care am mai mers cam 60km si din nou a inceput sa faca la fel. Am fost din nou la mecanic cu el si am gasit tachetii putin uzati si cu axul cu came, le-am schimbat, am montat din nou chiuloasa pe masina si imi face la fel.

Ce ma sfatuiti sa-i mai fac ca mi-a mancat zilele, daca a avut cineva vreo problema asemanatoarea va rog sa ma ajutati cu un raspuns sa rezolv si eu.
Va multumesc anticipat si sa aveti o zi buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:41 AM