IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

consiliere alegere societate de asigurare

This topic is about consiliere alegere societate de asigurare, the author, Valentina_, wrote about: Asigurarile rca si casco nu trebuie facute, dupa parerea mea, la aceeasi societate de asigurare. Fiind agent de asigurari si avand o experienta de cat ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> consiliere alegere societate de asigurare
Valentina_
post May 3 2010, 09:07 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 3-May 10
Member No.: 125.523



Asigurarile rca si casco nu trebuie facute, dupa parerea mea, la aceeasi societate de asigurare.
Fiind agent de asigurari si avand o experienta de cativa ani, va pot consilia in alegerea societatii de asigurare cea mai potrivita nevoilor dvs. In pus, ofer asigurari la preturi preferentiale si ajutor in caz de dauna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JohnSA
post May 3 2010, 09:21 AM
Post #2


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 256
Joined: 20-November 08
From: Bucuresti
Member No.: 118.585



Buna Valentina.

Te rog sa postezi in aria de vanzari si sa nu vii cu mesaje publicitare pe un grup constituit in jurul altor subiecte de discutie.

Multumesc


--------------------
Mrrrr = Outback 2.0T-D NS
backyard inv.: Astra H, VW , Mitsu Pajero Sport
----------------------------------------------------------------------------
Armula indecisa intre concluziile auto-psihanalizei si paiul din ochiul celorlalti :
"Sincer (impaciuitor dar sincer cu el insusi -n.b.), sugerez anumitor participanti pasivi ai acestui forum care sunt in cautarea de informatii sa nu ia in considerare toate dizertatiile postate pe acest forum intrucat anumite postari sunt total paralele cu subiectul si sunt furnizate de personaje care in afara lipsei unei baze elementare de cunostinte in domeniu, nu sunt capabile decat sa posteze ineptii si aberatii. Insa, in spiritul dreptului de a ne exprima liberi, trebuie sa acceptam si monologurile prin care unii isi poarta propriul razboi imaginar sau isi refuleaza frustrarile."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klm
post May 3 2010, 11:20 AM
Post #3


Asa?!
******

Group: Membri
Posts: 3.821
Joined: 10-January 08
From: Galati
Member No.: 116.021



De ce sa nu iti faci RCA si Casco la aceeasi firma, extrapoland: de ce sa nu iti faci toate asigurarile la aceeasi firma?
Un raspuns posibil ar fi dispersarea riscului insa nu e cazul asigurarilor cu reinnoire anuala.


--------------------
"Ai, n-ai mingea, tragi la poarta!" - Mircea Radulescu

Nu mai fumez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina_
post May 4 2010, 09:59 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 3-May 10
Member No.: 125.523



un alt aspect ar putea fi cel legat de costuri. legandu-ne strict de asigurarile pentru autoturisme, de foarte multe ori, companiile care ofera un rca rezonabil sunt foarte slabe pe segmentul de casco. privind invers, societatile care ofera asigurari casco foarte bune sunt scumpe si foarte scumpe pe palierul rca. de aceea, trebuie gasita combinatia optima intre rca si casco.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 06:41 AM