IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

probleme cu Dacia Solentza in mers la accelerare

This topic is about probleme cu Dacia Solentza in mers la accelerare, the author, Soryn25, wrote about: salut, sunt posesorul unei dacii solentza din 2005 si dupa 77 000 km, cu revizii la zi, se pare ca am o problema careia nu-i dau de cap. In mers in mo ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> probleme cu Dacia Solentza in mers la accelerare, se ineaca cand accelerez si nu stiu care e problema
Soryn25
post Jul 16 2009, 11:53 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 16-July 09
Member No.: 120.477



salut,
sunt posesorul unei dacii solentza din 2005 si dupa 77 000 km, cu revizii la zi, se pare ca am o problema careia nu-i dau de cap. In mers in momentul accelerarii incepand cu viteza a II-a masina se ineaca pentru o fractiune de secunda si tot asa in timpul accelerarii. Am cerut parerea mai multor mecanici, unii mi-au recomandat sa ii fac un test pe calculator, altii mi-au zis ca poate fii de la benzina, cu toate ca alimentez numai de la PETROM, sta foarte bine la relanti, dar in concluzii parereile sunt impartite. Masina mai are de dupa motor, in partea stanga, un cip sau ceva de genul asta, pe care un mecanic mi l-a scos si l-a sters putin, dar tot continua sa faca. Deja nu mai stiu ce sa fac. Va rog daca stiti ce ar putea fi sa imi comunicati si mie ca m-ar ajuta mult.
Va multumesc!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olixandru
post Jul 3 2014, 04:59 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 20
Joined: 2-July 14
Member No.: 144.353



Nu stiu exact ce sa spun, o probelema asemanatoare am intalnit la un Peugeot 206 si un VW Lupo, se ineca putin si nu tot timpul.
la peugeot a fost bobina de inductie. La lupo doar o fisa de la bujie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:12 AM