IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Problema la Opel Corsa

This topic is about Problema la Opel Corsa, the author, rembrandt, wrote about: are nevasta-mia o Opel Corsa pe motoriza - varianta cu 5 usi - si ii moare motorul la relanti cand apesi frana. Ce dracu sa fac, ca m-am saturat. Inpl ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Problema la Opel Corsa
rembrandt
post Mar 18 2009, 09:30 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 30
Joined: 17-March 09
Member No.: 119.537



are nevasta-mia o Opel Corsa pe motoriza - varianta cu 5 usi - si ii moare motorul la relanti cand apesi frana. Ce dracu sa fac, ca m-am saturat. Inplus, dimineata cand e motorul rece se opreste daca nu-l turezi bine. Zici ca-i Dacie nu gluma! ASTIA DE LA SERVICE-UL OPEL NU STIU CE SA-I FACA.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
iuly
post Jul 1 2009, 11:50 AM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 1-July 09
Member No.: 120.354



QUOTE (rembrandt @ Mar 18 2009, 10:30 PM) *
are nevasta-mia o Opel Corsa pe motoriza - varianta cu 5 usi - si ii moare motorul la relanti cand apesi frana. Ce dracu sa fac, ca m-am saturat. Inplus, dimineata cand e motorul rece se opreste daca nu-l turezi bine. Zici ca-i Dacie nu gluma! ASTIA DE LA SERVICE-UL OPEL NU STIU CE SA-I FACA.




am avut si eu aceeasi problema si am fost cu ea in service si mi-au spus k e o setare din fabrica mi-au pus un aparat si au deselectat ceva.Nu stiu sa iti dau mai multe detalii deoarece nu ma pricep deloc la masini.Ideea e k de atunci nu am mai avut aceasta problema.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 06:12 PM