IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

BENZINA SAU DIESEL?

This topic is about BENZINA SAU DIESEL?, the author, augustin111143, wrote about: Salut baieti .... am si eu o intrebare ... sunt foarte nedumerit .... tot incerc sa gasesc un raspuns la intrebarea : NU STIU CE SA IMI CUMPAR BENZINA ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> BENZINA SAU DIESEL?
augustin111143
post Jul 29 2007, 07:08 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 28-July 07
From: Constanta (Constanta)
Member No.: 111.136



Salut baieti .... am si eu o intrebare ... sunt foarte nedumerit .... tot incerc sa gasesc un raspuns la intrebarea : NU STIU CE SA IMI CUMPAR BENZINA SAU DIESEL .... ! va rog ajutatima .... !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiu
post Jul 30 2007, 07:48 AM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 41
Joined: 4-March 03
From: Baia Mare (Maramures)
Member No.: 9.840



depinde cati km faci intr-un an...daca faci peste 20000km atunci diesel...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUE
post Jul 30 2007, 08:20 AM
Post #3


mashinutza
******

Group: Membri
Posts: 2.410
Joined: 30-April 05
From: Internet
Member No.: 45.702



daca mergi mai mult prin oras e mai ok dizelache pt ca pleaca mai usor la mersul bara la bara (vad ca nu pui problema banilor de achizitie).
consumul o sa fie mai mic.
tinanad cont ca iei o masina noua nu vei avea mari probleme tehnice si nici nu o sa le duci grija prea tare.
si la versiunile pe benzina sunt motoare si de 1000 sau 1100 parca la citroen, nu cred ca sunt prea economice deoarece caroseria e aceiasi iar tu o sa o simti mai greoaie si plus ca uneori nu e confortabil sa stai in turatii inalte pt a beneficia de putin cuplu.

bafta!

(mergi la drive test!)


--------------------
Laureate 1.4 aproape PLUS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mexik
post Oct 4 2008, 08:49 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 4-October 08
Member No.: 118.119



eu unu mi-as lua diesel mai ales ca francezii sunt renumiti cu hdi-urile lor.o sa te coste un pic mai mult sa intretii un diesel dar acum dieselu cam da cu flit la benzine numai e ca pe vremuri cand aveai un diesel miroseai a motorina de la o posta.acum tu alegi diesel sau benzina.multa bafta
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:17 PM