IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cat timp poti circula cu numere straine?

This topic is about Cat timp poti circula cu numere straine?, the author, Bastus, wrote about: QUOTE (22nst May 21 2012, 0418 PM) tati, lasa-ma cu asigurarea ta de frontiera... daca iti permiti sa platesti 100 euro/luna pentru o asigurare inseam ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cat timp poti circula cu numere straine?
Bastus
post May 21 2012, 10:09 PM
Post #21


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 19-May 12
Member No.: 138.321



QUOTE (22nst @ May 21 2012, 04:18 PM) *
tati, lasa-ma cu asigurarea ta de frontiera...
daca iti permiti sa platesti 100 euro/luna pentru o asigurare inseamna ca ai bani, atunci de ce nu o inmatriculezi pe RO?
cu 100 euro faci asiguare pe 1 an sau 6 luni daca iti cumperi un dulap pe roti... lasa-o incolo de treaba!


Intrebarea era daca POT sa-mi fac nu daca am bani sa imi fac....unde tu ai raspuns ca SIGUR nu pot sa-mi fac....daca nu stii nu spune spune dar nu dezinforma....si ca sa inchei prefer sa platesc 100 euro pentru o luna cat stau in Romania decat sa platesc cateva mii sa o inmatriculez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bastus
post May 21 2012, 10:41 PM
Post #22


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 19-May 12
Member No.: 138.321



QUOTE (22nst @ May 21 2012, 04:18 PM) *
tati, lasa-ma cu asigurarea ta de frontiera...
daca iti permiti sa platesti 100 euro/luna pentru o asigurare inseamna ca ai bani, atunci de ce nu o inmatriculezi pe RO?
cu 100 euro faci asiguare pe 1 an sau 6 luni daca iti cumperi un dulap pe roti... lasa-o incolo de treaba!



Deci...intrebarea era daca pot sa fac inspectia tehnica pe cand tu ai zis ca sigur nu pot face asigurarea. Daca nu stii sigur nu mai pune posturi care dezinformeaza lumea....ce bani am eu si ce fac cu ei nu e treaba ta precum si faptul de ce nu o inmatriculez. Dar ca sa dormi relaxat tu ...eu conduc masina o luna pe an cat stau in Romania in vacanta sau o luna la 2 ani ...asa ca nu are rost sa inmatriculez masina cu mii de euro cand pot sa o tin pe 100€.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
22nst
post May 22 2012, 07:37 AM
Post #23


Garfield
******

Group: Moderator
Posts: 3.307
Joined: 19-November 06
From: Otopeni
Member No.: 92.772



bun asa, atunci ce rost mai are discutia si intrebarea ta?
faci frumos asigurarea la tine in tara, faci si cartea verde sa cum o este la voi si gata!
ce rost are da dai 100 euro pt un rahat la frontiera?
fii serios ce dracu'

si daca tot zici tu ca dezinformez... ce fac eu cu masina mea inmatriculata in honomumu daca si locuiesc la brasov?
unde fac asigurarea?
cat costa drumul?
care este costul total?
_______________________

NU MERITA!!!


aaa, ok... esti cu morcovu in cur si trebuie neaparat o faci, dar nu in fiecare luna! nu este rentabil, trebuie sa fii cel putin idiot sa faci asta 12 luni / an!


--------------------
Toyota Yaris 1.4 D4D
Dacia Logan 1.5 DCI
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 04:39 AM