IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

apare al 2-lea sofer ce se intampla cu Casco?

This topic is about apare al 2-lea sofer ce se intampla cu Casco?, the author, danihoney, wrote about: Buna ziua, Sunt si eu noua in bransa asta a soferilor, acum la batranete si aveam o intrebare referitoare la asigurarea Casco. Avem un Chevrolet Aveo ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> apare al 2-lea sofer ce se intampla cu Casco?
danihoney
post Feb 17 2010, 08:22 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 17-February 10
Member No.: 124.082



Buna ziua,
Sunt si eu noua in bransa asta a soferilor, acum la "batranete" si aveam o intrebare referitoare la asigurarea Casco. Avem un Chevrolet Aveo si cand am facut asigurarea in 2007 ( prin banca) la Omniasig la capitolul: soferi care conduc masina a fost trecut doar sotul meu. Intrebarea mea este daca eu sunt la volan si se intampla ceva ( doamne fereste!) Casco imi repara masina? Trebuie sa vorbesc la asigurari sa modificam ceva in contract? Astept raspuns nu de alta, dar as vrea sa ma plimb si eu putin......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klm
post Feb 17 2010, 08:53 AM
Post #2


Asa?!
******

Group: Membri
Posts: 3.821
Joined: 10-January 08
From: Galati
Member No.: 116.021



Daca nu vrei sa citesti contractul da-le un telefon si intreaba-i dar nu te baza doar pe ceea ce spun ei ci roaga-i sa-ti indice art. din conditiile de asigurari.


--------------------
"Ai, n-ai mingea, tragi la poarta!" - Mircea Radulescu

Nu mai fumez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FAR EASTERN
post Feb 17 2010, 10:42 AM
Post #3


Tree Hugger
******

Group: Membri
Posts: 3.097
Joined: 30-January 08
From: Botosani, RO
Member No.: 116.228



Bun venit pe forum si multi km fara probleme!
Probabil ca poti merge la asigurator si, contracost, sa-ti permita si tie sa conduci, danihani.

p.s. am intrebat acum la Omniasig, ei spun ca nu mai au clauza asta de mult timp, si, chiar atunci cand o aveau, era permis si rudelor de gradul I sa conduca masina...

Dar mai bine, cum zice si klm, citeste intai contractul(daca-l mai gasesti,), nu polita ci conditiile, si eventual da-le un telefon, pentru siguranta.


--------------------
prius - adv. mai intai, de mai inainte
GREEN ENGINE OF THE YEAR 2008
QUOTE (f1anatic @ Oct 16 2006, 10:16 PM) *
Daca chiar vrei sa salvezi planeta...cumpara un Prius sau Civic ...

<< Drive safely! Girls preffer you in one piece!>>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 12:29 AM