IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ati cumparat masini din targul Vitan din Buc.?

This topic is about Ati cumparat masini din targul Vitan din Buc.?, the author, Emanoel-Adrian, wrote about: Sorine!, daca te duci in Germania si cumperi masina de la un autohaus 100% nemtesc, nu turcesc,polonez,arab sau altele deschise de cei ce fac prin Ger ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ati cumparat masini din targul Vitan din Buc.?
Emanoel-Adrian
post Oct 5 2004, 10:18 PM
Post #21


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 187
Joined: 12-April 03
From: Bucuresti
Member No.: 11.459



Sorine!,
daca te duci in Germania si cumperi masina de la un autohaus 100% nemtesc, nu turcesc,polonez,arab sau altele deschise de cei ce fac prin Germania ceeace obisnuiesc sa faca si conationalli lor in tarile de origine,
eu pot sa te asigur ca poti cumpara o masina aproape "legat la ochi" si sa fi sigur ca ceeace exista in documentele autoturismului este si in realitate,ca neamtul iti va spune daca masina a fost lovita sau nu,unii chiar si cat a costat reparatia si intotdeauna masina o vei cumpara cu TUV valabil,cu cauciucuri noi sau aproape si uneori chiar cu garantie smile.gif !!.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sorin32431
post Oct 6 2004, 08:02 AM
Post #22


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 13-September 04
From: Bucuresti
Member No.: 32.424



Emanoil,
sunt de acord cu tine in ceea ce priveste cumparatul de la autohaus german. Problema e ca acolo nu cunosc pe nimeni, si nici limba nu o stiu. Nu pot sa ma bazez pe faptul ca cei de acolo cunosc limba engleza sau franceza. Pe deasupra, nici sa plec la "plesneala" si sa ma opresc in primul oras mai mare si sa incep sa caut autohaus-uri "100% germane". Mobile.de nu mi se pare f serios (am auzit ca masinile de pe site nu ar fi "exact" ca cele din realitate. Din cauza limbii, imi e greu sa ma apuc sa caut pe net pagini ale autohausurilor de acolo.

Poate exista pe forum oameni care au fost in Germania si si-au cumparat masini de acolo si pot sa faca ceva recomandari.....

THX all.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 10:39 PM