IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Probleme dacia 1310

This topic is about Probleme dacia 1310, the author, indiscutabil34, wrote about: Salutare, am o problema cu dacia mea 1310, se incing foarte tare rotile din fata, ba chiar scot si fum. La prima vedere par sa se incinga placutele de ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Probleme dacia 1310
indiscutabil34
post May 18 2011, 03:31 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 12-May 11
Member No.: 132.270



Salutare, am o problema cu dacia mea 1310, se incing foarte tare rotile din fata, ba chiar scot si fum. La prima vedere par sa se incinga placutele de frana, insa, miroase a cauciuc incins si mi-e frica sa nu ia foc. Mentionez ca masina a stat pe loc vreo 2 ani cat am fost plecat in strainatate, ceva sugestii? Multumesc. mellow.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
navajo
post May 19 2011, 12:20 AM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 42
Joined: 22-October 08
From: San Severino
Member No.: 118.346



Garnitura de cauciuc care e la etrier si-a pierdut elasticitatea si ramane etrierul intepenit.( cred ca e fi foarte murdar.
Trebuie schimbata si curatat etrierul, spalat mai exact, sa nu dai cu smirghel!!!


Cand se incing rotile e din cauza ca ramane etrierul intepenit sau ai discurile de frana ovalizate.


--------------------
BMW 325i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honda130cp
post Aug 20 2011, 09:57 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 20-August 11
Member No.: 135.323



salut, ai pus main pe roti dupa ce am mers cu masina ceva km??? asta trebuia sa faci sa vezi daca janta este (sau jantele) sunt incinse. poate sa fi,e de la servo-frana daca ai(daca desfaci pompa de frana la servo-frana o sa observi un surub, trebuie sa il strangi putin) el fiind desfacut mnai mult decat trebuie masina iti merge infranata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:08 AM