IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Solenza vs Logan

This topic is about Solenza vs Logan, the author, Codrutz, wrote about: salut.am de ales intre o solenza full si un logan descultz,ce ar merita mai mult?nu dispun decat de maxim 5.000 de coco si la bani astia mai mult trag ... To read more just scroll down

 
Closed TopicStart new topic
> Solenza vs Logan, ce merita ?
Codrutz
post Nov 3 2007, 12:07 AM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 5-October 07
From: Brasov
Member No.: 114.952



salut.am de ales intre o solenza full si un logan descultz,ce ar merita mai mult?nu dispun decat de maxim 5.000 de coco si la bani astia mai mult trag spre o solenza full.raportat la calitate,consum si pretul pieselor,intretinere etc. ce ar fi mai bun pentru un buzunar mediu ? un logan sau o solnitza ? am auzit k loganu consuma chiar si 12l/100 si eu nu prea as vrea sa bag mai multzi bani in benzina decat am dat pe masina smile.gif solenza o lauda toti taximetristi la consum,dar la confort si intretinere?ce probleme avetzi cu cele 2 dive?o mana de ajutor in alegerea masini miar prinde bine.sante` drive.gif


--------------------
Solenza Rapsodie 1.4 MPI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fan_big_car@masi...
post Nov 25 2007, 09:11 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Banned
Posts: 8
Joined: 24-November 07
Member No.: 115.580



Parerea mea solenza
Decit acel monstru neputincios flamind de benzina mai bine o solenza chiar daca este second hand
Ce tear incalzi un ditamai monstrul chel la banii de care dispui,si cum arata....oribila forma mai are
Oare de ce nu au mai fabricat solenza care totusi mai avea si ea o forma cit de cit nu ca acest monstru.........
Nu da pe foc si cauta cu rabdare ca sunt solenze destule cu kilometrii putini la primul propietar
Decit sa iei un ,sifonier,chel mai bine o solenza este mult mai economica si mai placuta

Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post Nov 26 2007, 09:12 AM
Post #3


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Codrut, dintre cele doua poti alege doar in functie de preferintele tale. Adica pe de-o parte Solenza full (Scala daca am banuit corect) are CD, geamuri electrice fatza, AC, jante. Dintre acestea, doar AC-ul e o problema pe care sa nu o poti rezolva ulterior achizitionarii. Motorul e acelasi, dar la Solenza trage ceva mai bine, cred ca datorita coeficientului aerodinamic mai bun si etajarii cutiei de viteza. Diferenta de masa intre cele doua e foarte mica, vreo 20-30 kg. Reperele comune nu mai sunt mai ieftine la Solenza, au acelasi pret. Pe de alta parte, Logan iti ofera un model mai nou, tehnic superior, cu spatiu mai mare interior si portbagaj.

Parerea mea e sa mai astepti sa iei un Logan cu AC si ABS. Daca nu poti, alege in functie de preferinta ta.

This post has been edited by T u d o r : Nov 28 2007, 09:42 PM


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariustom
post Nov 26 2007, 11:11 PM
Post #4


Păcat de acest forum ...
******

Group: Moderator
Posts: 4.288
Joined: 26-March 05
From: D
Member No.: 43.171



Din acest moment nu se mai acceptă discuții Off topic !!!

Părerile pro sau contra Solenza se vor posta aici, discuțiile despre Solenza versus Logan aici, iar d-l "fan_big_car@masini.ro" dacă are ceva să reproșeze este invitat să adreseze un mesaj privat unui administrator.

Acest forum este pentru schimburi de idei (printre altele) nu pentru atacuri la persoană. thumbsup.gif

ninja.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post Nov 28 2007, 09:30 PM
Post #5


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



fan big a primit ban permanent pentru limbaj necontrolat (cuvinte ca cele trimise mie nu le folosesc nici cei de la autobaza!!!! )
puteti inchide topicu. marius, sterge ce e de sters, muta restu si vedem maine ce mai facem.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariustom
post Nov 29 2007, 01:29 PM
Post #6


Păcat de acest forum ...
******

Group: Moderator
Posts: 4.288
Joined: 26-March 05
From: D
Member No.: 43.171



Am făcut curățenie în acest topic, pentru informații de orice fel despre Solenza versus Logan se va posta în topicul destinat, adică acesta.

Celălalt topic, cu mesajele Off de aici, a "dispărut" wink.gif

Aici se închide !

PS: Aaaaaaa, uitasem, altădată poate mă credeți când cer să fiți On Topic, nu Off pirate.gif dry.gif

This post has been edited by Mariustom: Nov 29 2007, 01:32 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:27 PM