IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Consum Dacia Nova Gti

This topic is about Consum Dacia Nova Gti, the author, Valy85006, wrote about: SAL!Am si yo o intrebare :wave: : care e consumul real la o Dacie Nova gti 1.6???mi-am cumparat-o acu vreo luna si ceva......dar am mers mai mult prin ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Consum Dacia Nova Gti
Valy85006
post Sep 14 2006, 02:33 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 17-August 06
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 84.999



SAL!Am si yo o intrebare :wave: : care e consumul real la o Dacie Nova gti 1.6???mi-am cumparat-o acu vreo luna si ceva......dar am mers mai mult prin oras si cum ajungea acul de la indicatorul de benzina la jumatate faceam plinu........chiar nu am idee cat consuma......am auzit k unii vorbeau k ar consuma ceva de genu 6.5-7 extra,8-9 uraban......altii k ar consuma vreo 10l/100 km urban si vreo 8 extra :argue: :bash: Conteaza mult si viteza cu care te deplasezi,cat de mult turezi motorul.....dar eu schimb din treapta inferioara in treapta superioara la vreo 2200 rpm..................si parca nu as merge cu mai mult de 90 la ora(asta dak se merita si fac ceva economie de benzina,dak nu nu as merge ca o bunicutza bicycle.gif )Trebuie sa fac un drum de vreo 400 km si as vrea sa stiu consumul real cu aproximatie.Va multumesc!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valy85006
post Sep 18 2006, 08:31 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 17-August 06
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 84.999



Hmmm......nici o sugestie nimic???? ma gandeam yo............astept totusi ceva raspunsuri .........
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:47 PM